hlavní stránka

GLAYZY

MYSTIC FABLE

VIMAANA

objednávka zákazník

e-mail


GLAYZY


Slovo vydavatele:

Hudební formaci GLAYZY z česko – polského pomezí, produkující řízný mystický rock, jsme poprvé spatřili v listopadu roku 2001 v Bohumínském klubu Bedrunka, následně pak o měsíc později na rockovém festivalu v Ostravě - T.U.N.S. Rock fest. To co předváděly čtyři dívky a dva mladí muži na pódiu je slovy skoro nevystižitelné. Semknuté vlastní songy s vyhraněným vlastním kompozičním stylem, kvalitní instrumentální výkony a zdařilé texty v češtině, polštině a angličtině. Dnes po několikaleté spolupráci, považujeme tuto stoupající hvězdičku ještě mnohem víc za neuvěřitelně autentickou, nadějnou a talentovanou kapelu, která má šanci se neodmyslitelně zapsat do podvědomí posluchačů kvalitní rockové muziky.


Hela - zpěvy
Magda - klávesy, zpěvy
Maja - kytary, zpěvy
René - kytary
Bobacz - bass
Ovar - bicí

WWW.GLAZY.NET


GLAYZY V MÉDIÍCH

Boom cup 2002 a jiné akce:
Na podzim roku roku 2002 přichází ke kapele nová vokalistka a sestava se stává skálopevnou. Je tvořena těmito členy: Hela – zpěv, Maja – sólová kytara, Magda – klávesy, Jarmilka – bicí, René – kytara, David – baskytara. Dochází k velkému posunu vpřed, GLAYZY nejen že vydávají svůj debut „Discophobia“, ale také se účastní prestižní severomoravské přehlídky rockových kapel Boom cup 2002. Základními koly i semifinálem GLAYZY prochází jako nůž máslem. Ve finále je vše otevřené a konkurence značná. Kapela strhává posluchače svým živelným energickým vystoupením, stejně tak jako odbornou porotu. O vítězi není pochyb. Avšak nejen soutěžení znamená pro GLAYZY možnost představit se hudby chtivému publiku. Kapela je známa především svými koncerty ve Slezsku, ale po úspěchu v Boom cupu již nejen tam. „Už nehrajeme jen po horách, ale taky v Ostravě i jinde …“, říkají členové kapely. Dnes mají GLAYZY na svém kontě více než sto koncertů na území Čech, Slovenska a Polska, jak na klubové scéně, tak na festivalech, buď jako hlavní hvězdy večera, či jako support známým jménům.

Mediální ohlas:
Triumf v Boom cupu, stejně tak jako více koncertů předznamenal zájem médií. Obsáhlý článek v deníku MF Dnes, celostránkový rozhovor v Moravskoslezském deníku, články a rozhovory v regionálním tisku, informace o kapele v hudebních magazínech Muzikus a Rock Shock, živý rozhovor pro Českou televizi, pořízení záznamu jedné z polských písní a rozhovor pro Katowickou televizi, živé výstupy na rádiích Kolej, Hey, Helax, a Český rozhlas Olomouc. Také rozhovory pro rádio Egrensis a pořad Juke box hero Ilji Kučery ml.GLAYZY DISCOGRAPHIE

Best of /low cost/

NOVINKA

ARRIBA!

Pantharei

Discophobia


GLAYZY VIDEO

Nový videoklip GLAYZY - Por favor : spustit video | stáhnout zde (6,8 MB)

GLAYZY - I´m a Fish : stáhnout zde (18,3 MB)
Realizace: QQ studio Ostrava (2006), režie: Denisa Jánská.

GLAYZY - Metamorphosa (CZ) : stáhnout zde (36,5 MB)
GLAYZY - Metamorphosa (PL) : stáhnout zde (36,5 MB)
Realizace: JBS studio (2004).
GLAYZY FOTOGALERIE - Křest alba ARRIBA!
GLAYZY FOTOGALERIE(c) 2002-2007 HORIZONT RECORDS a ESC