hlavní stránka

GLAYZY

MYSTIC FABLE

VIMAANA

objednávka zákazník

e-mail


MYSTIC FABLE


Historie skupiny

Na počátku všeho spolu hráli klávesista Dan Rajnoch a zpěvačka Sandra Schwarzová. Tou dobou se jim střídají doprovodní hudebníci. V červnu 2003 do kapely přizvala Sandra svého kamaráda, kytaristu Radka Poledníka, který s sebou přivedl bubeníka Tomáše Nováka. Oba zrovna opouštěli jinou kapelu a tehdy vzniká skupina Mystic Fable. Nějakou dobu zkouší kapela bez baskytaristy. Začátkem září 2003 se k nim připojuje Martin Chodúr- kytarista skupiny Eruptions of Emotions, kde také hraje bubeník Tomáš. Martin zaujímá volné místo basáka.

Největším zlomem pro kapelu byla soutěžní přehlídka začínajících kapel Boomcup 2003, kde se probojovala do semifinále. Kuriozitkou je, že kytarista Radek hraje s kapelou na této soutěži až od semifinále, 1. kolo totiž byla kapela nucena odehrát s náhradním kytaristou, jelikož kytarista byl v té době v nemocnici a přišel přímo až na semifinálový večer.

Mystic Fable dále účinkují na minifestivalu Podchodem vchod, který se koná každým rokem v červnu v klubu Boomerang na Stodolní ulici. Kapela dále koncertuje na Jiráskově náměstí v Ostravě při letním kině bratří Čadíků a dvakrát hraje v klubu Lennon na Černé Louce.

Kuriózní je i hudební vkus členů kapely. Bubeník má rád funky, kapelu Deep purple, klávesista je popovějšího ražení, basák se vyžívá v jazz-rocku a art-rocku, kytaristovi se líbí kapely AC/DC, Heloween, Accept, Queen a zpěvačka má ráda od všeho trochu. Zdánlivě nesourodí hudebníci tak vytvářejí jednotný hudební celek, v němž se odráží invence všech členů kapely.Bubbles

"Bubbles" nahráno živě v klubu Lemon v červenci 2004

Ukázka
Samota (3:30) - stáhnout mp3 (2,40 MB)


GALERIE

Klikni pro zvětšení Klikni pro zvětšení
Klikni pro zvětšení Klikni pro zvětšení
Klikni pro zvětšení Klikni pro zvětšení Klikni pro zvětšení
Klikni pro zvětšení

(c) 2002-2007 HORIZONT RECORDS a ESC